Urinoterapie
URINOTERAPIE
Léčení s pomocí moči udivuje svou účinností a všestrannosti. Hovoří se o něm už v indické knize Damar Tantra staré 5 tisíc let. Moč je v ní nazývána božským nektarem, který zahání nemoc i stáří. Podle ní pití moči během jediného měsíce vyléčí všechny nemoci a očistí tělo.
Velkým přívržencem a propagátorem močové terapie byl indický lékař a biolog Šastrí, který se v 75 letech stal premiérem Indie. Celý život věnoval studiu a odkrývání kastovních tajemství používání moči pro udržení zdraví. Šastrí prohlašoval, že díky urinoterapii jí 10 krát méně než ostatní, ale pracuje 10 krát více. Také duchovní vůdce íránských fundamentalistů Ajatolláh Chomejní pil každé ráno sklenici vlastní moči. Na dotaz, proč vlastní a ne kravské, řekl, že již 20 let žije životem čistého vegetariána a má lepší stravu než leckterá kráva.
Největším propagátorem močové terapie moderní doby je anglický lékař J. W. Armstrong, který ve své knize „Živá voda“ popisuje úspěšné léčení i tak těžkých nemocí jakými jsou gangrény, tuberkulóza či rakovina. S pomocí moči Armstrong údajně léčil 40 tisíc nemocných a většinu z nich úspěšně.
Když Armstrong v mládí onemocněl tuberkulózou, začal na doporučení lékařů hodně jíst. Přibral 15 kg a dostal navíc cukrovku. Začaly ho bolet zuby a otékal mu jazyk. Nemohl spát a byl nervózní. Tehdy si Armstrong vzpomněl na slova z Bible, kde se praví: „Pouze ten žije dlouho, bez nemocí, kdo se naučil pít vláhu z vlastní nádoby. Jen ten je schopen přejít poušť“. Vzpomněl si také na otce, který na anglickém venkově léčil zvířata tím, že jim dával pít jejich vlastní moč. Tímto způsobem vyléčil i vlastní dceru, která onemocněla záškrtem, za pouhé tři dny.
Armstrong, zesláblý nemocí, se rozhodl využít otcovy metody. Hladověl 45 dnů a pil pouze vlastní moč a čistou vodu. Současně si močí natíral celé tělo. Po půstu se Armstrong stal docela jiným člověkem. Vážil 70 kg, byl plný energie, vypadal o 10 let mladší a kůži měl hladkou jako dítě.
Urinoterapie je především vynikající prostředek k udržení optimálního hormonálního obrazu. Žlázy s vnitřní sekrecí produkují hormony a protilátky a vylučují svůj výměšek (sekret) přímo do krve. Účinek je tak rychlý a silný, že v přírodě nenajdeme nic podobného. Jde o vysoce účinné katalyzátory a inhibitory (urychlovače a zpomalovače), s jejichž pomocí probíhají v našem těle bouřlivé procesy, např. jaderné štěpení, při teplotě 36 – 37°C, k němuž by v umělých podmínkách byly zapotřebí mohutné urychlovače a teploty přes tisíc stupňů. Oficiální medicína tvrdí, že v lidském těle je 40 endokrinních žláz, starověcí anatomové uvádějí číslo mnohem vyšší.
Při nesprávném složení jídla, jeho špatném trávení, porušování rovnováhy mezi kyselinami a zásadami, odchylkách od parametru homeostáze, se stěny našich cév pokrývají vrstvou cholesterolu a dalších chemických látek, které tvoří ztvrdlou vnitřní výstelku. Díky jí je vylučování hormonu a protilátek ze žláz vnitřní sekrece přímo do krve prakticky zastaveno. Přitom endokrinní žlázy jsou naší laboratoří, která musí rychle odpovídat na vnější i vnitřní podněty. Jakmile v těle vzniká ohnisko nákazy, žlázy ihned určí stupeň a příčinu nemoci a vyloučí sekret a protilátky přesně odpovídající povaze napadení. Tak se v krvi najednou objeví např. látky proti rakovině přesně odpovídající charakteru nádoru příslušného jedince. A protože rakovina je trestem přírody za nesprávnou stravu, pak i zhoubný nádor odpovídá svým chemickým složením oblíbeným jídlům a stupni žravosti daného jedince. Žlázy s vnitřní sekrecí, lépe než dogmatická diagnóza věhlasného doktora, určí charakter nádoru a vyberou s absolutní přesnosti účinné protilátky. Avšak výstupy ze žláz u člověka žijícího ve stálém stresu a lenivě bezmyšlenkovitém stavu jsou komatózně uzavřeny nánosy v cévách.
Co dělat? Pokud by výměšek složený z biologicky vysoce aktivních látek zůstal ve žlázách, ty by prostě přestaly existovat. Příroda umožňuje člověku žít, i když těžko, se záněty a chronickými nemocemi, s nádory a alergiemi, s enterologickými (střevními) nemocemi, křečovými žílami a hypertonickými krizemi. Lidské tělo vykonává sisyfovskou práci, i když by stačilo rozumně využívat jeho výkonné laboratoře a udržovat cévy a klouby v čistotě. Společnost vynakládá obrovské prostředky na odborné kliniky, výzkumné ústavy a farmakologii. Do krve nám zatím proudí společně s tabletkami a injekcemi čistá chemie, která ničí obranný a adaptační režim našeho organizmu a vyřazuje z činnosti dokonalý a zázračný systém žláz.
Abychom vůbec zůstali na živu, krev odebírá ze žláz přebytečné hormony a protilátky a žilami je smývá do ledvin. Tak se tyto vysoce výkonné a užitečné látky místo ochránců našeho zdraví stávají součástí chemického útoku na nefrony našich ledvin. Lidské ledviny mají obrovské kapacitní rezervy. Podle matematického modelu se jedná o unikátní biologický filtr vypočtený na bezporuchovou službu po dobu 800 –1200 let. My jsme však schopni jim dát na frak za 30 až 50 let. V Rusku, kde je obliba konzervovat ovoce a zeleninu kyselinou acetylsalycilovou /aspirinem/, mají některé děti zničeny ledviny už ve 12–15 letech.
Stavební jednotka ledvin – nefron – je biologický filtr, který několikrát přefiltrovává krev a vrací do ní zpět část důležitých látek. Při této mnohonásobné difúzi a dokonalé filtraci krve projde ledvinami za 24 hodin až 131 litrů krve. Z ní je odděleno pouze 1,3 – 1,5 litru moči. Je to všechno nepotřebný odpad? V žádném případě! S močí vylučujeme i vlastní léčivé látky, které jí dodávají hořkost, nepříjemnou chuť, zápach a barvu. S močí se nenávratně zbavujeme látek, které naše tělo tak potřebuje. Lidská hloupost vytvořila k moči pokrytecký vztah odporu a nechuti.
Jakmile člověk vypije vlastní moč, hormony a protilátky se přes sliznici žaludku a střev rychle dostávají do krve (někdy pociťujeme už za pár minut úder do hlavy, jako po sklence silného alkoholu či pořádném šnupnutí tabáku) a dále vrátnicí do jater, do srdce, plic a arteriálního koryta, kde tylo chemické reagenty, pemoksoly, odstraňují vrstvy cholesterolové výstelky v cévách. Žlázy mají otevřený přístup do krve, obnovuje se původní záchranný kruh hormonálního obrazu. Nyní nastupují protilátky přímo proti konkrétním nemocem. Moč rychle ztrácí svou chuť, zápach i barvu, stejně jako pot. Nejsou zapotřebí žádné dezodoranty, dlouho se uchovává vůně mýdla a parfémů. Nemoci, které nás trápily desetiletí, ustupují, naše vědomí se projasňuje a paměť zlepšuje. Stáváme se odolnými vůči infekcím a nachlazením právě v důsledku posílení přirozené biologické ochrany. Užíváme přírodní léky a tím se čistí mikroflóra v žaludku a ve střevě. Vrací se nám původní imunita daná přírodou.
Biologická továrna tlustého střeva opět zajišťuje optimální teplotní režim a peristaltiku. Lidé, kteří dvacet, třicet let trpěli zácpou, se rychle zbavují kalových kamenů o váze pěti, deseti i více kilogramů. Vyměšování probíhá dvakrát či třikrát denně. V plicích se zapojuje mechanizmus rezervních drenáží vylučujících husté hleny. V uších často svědí a vydělují se z nich kousky ušního mazu, z nosu odcházejí hleny. Někdy dojde ke zhoršení haimoritu (zánětu čelních dutin), pokud se jedná o chronické onemocnění. Organizmus se rychle očišťuje. Moč se stává světlejší, čistší, chutí a zápachem se blíží vodě.
Moč je produkt našeho vyměšování a její chemická a biologická skladba je složitá. Hlavním „výrobcem“ moči jsou ledviny. Ale mnoho chemických látek v ní pochází z různých častí těla. Podle biochemiků obsahuje moč normálního zdravého člověka následující složky v miligramech:
1. Močovina N (dusík) 682,00
2. Močovina 1459,00
3. Kreatin N 36,00
4. Kreatin 97,20
5. Kyselina močová N 12,00
6. Kyselina močová 36,00
7. Amino N 9,70
8. Ammiak M 57,00
9. Sodík 212,00
10. Draslík 137,00
11. Vápník 19,50
12. Mangan 11,30
13. Chloridy 334,00
14. Sulfáty (obecně) 91,00
15. Anorganické sulfáty 83,00
16. Kyselina N/10 27,89
17. pH moči 6,40
Toto je pouze krátký výčet z asi 200 komponentů tvořících moč. Nejdůležitější jsou pro nás zejména aminokyseliny, hormony a enzymy (člověk je zdráv do té míry, do jaké jsou aktivní jeho enzymy). Základem moči jsou sloučeniny, které přináší do ledvin krev. Moč se tvoří prakticky z krevní plasmy a má podobné složení jako ona. Pouze při zpracování v ledvinách se jednotlivé složky poněkud mění. Protože tedy moč vzniká z krve, nemůže být jedovatá a v žádném případě škodlivá pro náš organizmus. Kdyby byla skutečně jedovatá, pak by nás otrávila už při tom, jak se vylučuje v ledvinách a shromažďuje v močovém měchýři. I když je třeba připustit, že existují určité stavy organizmu, kdy se v moči hromadí mnoho škodlivých látek, které při zpětném zavedení do těla mohou mít nepříznivé účinky, jako jsou vyrážky nebo průjmy. To jsou však reakce signalizující ne otravu, ale očistný proces těla zaneseného jedy a škodlivinami.
Pokud je člověk nemocný a bere léky, složení moči se mění. To pomáhá lékařům při diagnostice nemocí. Při užívání polyvitamínů je moč červená. Také roční období má vliv na barvu a množství moči. V létě je jí méně a je tmavší. Složení závisí na mnoha vnitřních faktorech. Pokud se např. vzrušíme, v moči se objeví hodně adrenalinu a hormonu štítné žlázy. Dost bude záležet na stravě. Při urinoterapii se snažíme jíst převážně vegetariánskou stravu. První moč pijeme až po důkladné očistě střev a přechodu na oddělenou stravu s vyloučením mléčných výrobků kromě malého množství másla, bílého jogurtu, podmáslí a kysané smetany. Musíme se zříci masových vývarů, sladkostí, omezit příjem masa na minimum.
Je třeba zdůraznit, že urinoterapie znamená vždy užití vlastní moči. Pouze v případech, kdy pacient moč nemá, můžeme použít moč jiného člověka (např. dítěte do 10 let, těhotné ženy).
Použití lze rozdělit do dvou základních kategorií:
1) Vnitřní použiti od 1 sklenice (2 dcl) denně až po veškerou moč vyloučenou během ozdravného hladovění.
2) Vnější použití pro vtírání čerstvé moči do ran až po masáže a obklady ze speciálně upravené moči. Tyto základní praktické programy můžeme měnit podle požadavků organizmu, který vy byste měli znát nejlépe.
Hlavní pravidla urinoterapie:
1) Užíváme „střední část“ moči s výjimkou půstu, kdy k močení dochází každých 10 – 15 minut. V počátečním praménku je přebytek žluči, v posledním už nejsou léčivé substance.
2) Moč musíme pít najednou nebo v lichých doušcích (zpočátku se to nedaří).
3) První ranní moč je nejhodnotnější a nejlépe je jí přijímat od 3 do 4 hodin ráno. To dělají jógové, ale v našich pracovních podmínkách je to nereálné.
4) Denně pijeme alespoň 1 litr vody.
5) Vyhýbáme se kořeněné a slané stravě a také nadbytku bílkovin. O množství použité moči rozhoduje každý sám (nejmenší dávkou je však 1 sklenice = 2 dcl).
Počáteční fáze přivykání
Musíte překonat několik překážek. Rozhodní lidé bez předsudků udělají první krok rychle, jiní, i když se snahou uvěřit v léčebnou hodnotu moči (bez víry to nejde), budou potřebovat více času. V každém případě tato fáze přivykání je nezbytná.
Je nutno se připravit především morálně. Neustále si musíte uvědomovat, o jak vzácnou tekutinu se jedná, jak je nasycena hormony, enzymy a ochrannými látkami, které nám v tomto ideálním složení, „šitém na tělo“, neprodá žádná lékárna. Navíc hormonální a enzymické preparáty jsou dnes ukrutně drahé (jedno větší balení stojí 2.700 korun) a mohou často způsobit více škody než užitku.
Prostě to musíte alespoň zkusit, vyzkoušet své pocity a reakce. Člověk má nakonec vyzkoušet všechno, zvláště, když mu to má pomoci ke zdraví! Až budete přesvědčeni, že jste připraveni k praktické zkoušce, vezměte menší množství moči a natírejte si jí nějakou dobu ruce. Pocítíte její texturu, vůni, uvidíte skutečně zázračné účinky na kvalitu kůže. Po pěti minutách si moč smyjte vodou. Nepoužívejte mýdlo.
V další fázi si dáte kapku moči na jazyk. Chuť a vůně má velký význam pro postiženi její podstaty. Dál zvyšujete množství vypité moči až po 1 sklenici tak, aby přitom ve vašem těle i mysli nevznikaly negativní pocity. Teprve potom můžete přistoupit k programům uvedeným dále.
Praxe vnitřního použití
Můžeme ji rozdělit na tři základní programy využiti moči:
1) 1 krát denně,
2) 3 krát denně,
3) během půstu.
Můžeme pít třeba 4 sklenice denně, ale toto je základ vycházející z dlouholeté zkušenosti. Můžeme pít moč 1 – 2 týdny při léčení určité nemoci nebo neustále, každé ráno, jako součást celkového ozdravného programu. Moč je velice výživná (údajně výživnější než mléko) a klidně s ní vystačíme do oběda. V poledne či večer ji užíváme 1 hodinu po jídle. Urinoterapie je velice účinný prostředek, ale vyžaduje převážně rostlinnou stravu, málo bílkovin a soli. Moč získaná hodinu před jídlem prý obsahuje více enzymů (fermentů) a jiných cenných látek (hormonů a protilátek). Příjem moči vám pomůže aktivizovat všechny žlázy s vnitřní sekrecí a najednou se vypořádat s mnohými nemocemi. O některých možná ani nevíte, protože přístrojová diagnostika není zatím schopna odlišit slabou symptomatiku od rodící se nemoci.
Během půstu o vodě a moči je lépe nepracovat (i když lehčí práce je docela zvládnutelná). V první fázi půstu pijete po 3 dny pouze ovocné či zeleninové šťávy s 1 sklenicí ranní moči. Střeva se vám dočišťují.
Pak následuje skutečná hladovka o vodě a moči, kdy lze pít veškerou moč. Pouze večerní moč vylijete, abyste dobře spali a posílili očistné procesy probíhající ve vašem těle. Pokud se objeví nevolnost, udělejte si přestávku v příjmu moči, ne v hladovění. Moč vás zbavuje pocitu hladu, což je připisováno zásadité reakci organizmu. Ale spíše má vliv na mozková centra hladu a nasycení.
Je lepší několik krátkých půstů (nejlépe 4 až 9 dnů) než jeden dlouhý, který si vyžádá značné nervové vypětí. Mnozí autoři doporučují během půstu masáž odstátou nebo svařenou močí. Nejlepší závěr půstu je ukončení příjmu vody i moči před večeří. Pak vypijete sklenici čerstvé ovocné šťávy nebo vývar z fazolí mírně osolený. Druhý den v poledne pouze sklenici čerstvé ovocné šťávy a zeleninový vývar. Večer nějaké šťavnaté ovoce. Třetí den už můžete sníst čočkovou polévku a večer vařenou zeleninu s rýží. Tak si obnovíte příjem stravy a současně se budete snažit odstranit staré návyky.
Alternativní půst
Pokud je pro vás hladovění o vodě a moči obtížné, vyzkoušejte alternativní půst s jedním denním jídlem. Pravidla jsou stejná jako u celkového půstu s následujícími odlišnostmi:
1) Denně jíte jedno lehké jídlo (asi mezi 17 a 18 hodinou) složené například z rýže s vařenou zeleninou, čerstvého ovoce a zeleniny nebo nějakého pečiva bez droždí.
2) Hodinu před jídlem i po něm nepijete vodu ani moč a nejíte tvrdou stravu. Takový režim je možné dodržovat velmi dlouhou dobu, zejména při léčení chronických nemocí.
Praxe vnějšího použití
Moč používáme takřka na všechny vnější rány, modřiny, kousnuti hmyzu, otoky, nádory, spáleniny, infekce, plísně atd. Léčení těchto neduhů provádíme mazáním nebo vtíráním odstáté moči. Indové doporučují moč starou 36 hodin, dr. Armstrong radí používat moč odstátou asi 5 až 7 dnů. Druhá rada je asi vhodnější, protože čím starší moč, tím více se z ní uvolní amoniaku a moč se lépe vstřebává do kůže. Středně velký člověk potřebuje k natírání denně asi čtvrt litru moči, kterou je třeba schraňovat v uzavřených nádobách tak, aby se do ní nedostal hmyz. Díky baktericidním vlastnostem moči se v ní mikroby nemnoží. Láhve si očíslujeme. Polovinou dávky, určené k proceduře, natíráme horní část těla. Stékající moč setřeme, protože je znečištěná. Druhou polovinu použijeme na dolní část těla. Dobré je, pokud nás natírá někdo jiný a přitom lehce masíruje. Je to příjemnější a mnohem účinnější. Pokud vtírání moči provádíme 1 krát denně, pak optimální délka procedury činí asi 2 hodiny, pokud dvakrát denně, musíme každému mazání věnovat alespoň 75 minut. Největší pozornost udělujeme hlavě (i vlasům –výborně rostou a sílí), šíji, obličeji a chodidlům.
Pokud léčení nemoci začneme urinoterapii, naše uzdravení je podle názoru dr. Armstronga zaručeno. Po 4 až 5 dnech se mohou na kůži objevit pupínky. To vycházejí škodliviny z těla a není třeba se znepokojovat. V žádném případě nesahat po lécích. Lupénka, lišej a různé ekzémy mizí během deseti, patnácti dnů. Jiné vytrvalé a chronické nemoci však vyžadují hladovění o vodě a moči. Zejména pokud je pacient otráven předávkováním léků.
Po vtírání moči se osprchujeme teplou vodou bez mýdla. Dr. Armstrong přikládal mazání těla močí velký význam. Podle něj nemá půst kladný efekt, pokud se současně nenatíráme močí. Při léčbě půstem o vodě a moči jsou ledviny více zatíženy a srdeční puls se zrychluje (proto nemohou hladovět lidé s onemocněním ledvin). Pokud tělo mažeme současně močí, zlepšuje se krevní oběh a puls se normalizuje. Také kůže bude měkká a lesklá. Mnozí z vás asi vědí, že nejznámější kosmetické firmy skupují moč v cisternách od různých ústavů a nemocnic a z jejích složek vyrábějí ta nejdražší luxusní mýdla a kosmetické přípravky.
Léčení vlažnými močovými obklady
Na různé rány, vředy, boláky a puchýře přikládáme obklady s močí. Obklad musí být stále vlhký a lze jej použít i při chronických kožních nemocech a při očních infekcích a alergiích. Upozornění:
1) Při natírání močí vás po 5 – 6 dnech začne svědit pokožka. Svědění přejde samo při dalším mazání.
2) Někdy mohou na kůži vyskočit drobné puchýřky s bílým středem. To je příznak intenzivní očisty těla. Pokračujeme dále v důkladném natírání, aby puchýřky popraskaly a dostala se do nich moč. Dvě hodiny po proceduře se vykoupeme nebo osprchujeme teplou vodou bez mýdla. Puchýřky zmizí za jeden až dva dny.
3) Pokud je organizmus příliš zanesen jedy (z rozkládající se potravy ve střevech, ze znečištěného ovzduší či léků), mohou někdy tyto škodliviny vycházející z těla způsobit zvracení, řídkou stolici, vyrážky. Nutno zachovat chladnou hlavu a dát přírodě možnost dokončit svou očistnou práci.
4) Při vylučování moči se u nemocných lidí tvoří otoky. Obklad s močí na kříž je odstraní.
5) Člověk provádějící močovou terapii se musí stále sledovat, zkoumat své reakce a návyky, pečlivě hodnotit své možnosti a nepřeceňovat se. Zde musí být skutečně sám sobě doktorem.
6) Veškeré léky a procedury je nutno přestat přijímat nejméně čtyři dny před začátkem urinoterapie.
7) Pokud má pacient nízký tlak a slabé srdce, měl by použít metody alternativního půstu s jedním lehkým jídlem denně.
8) Po vyléčení by se měl již zdravý člověk snažit o přirozený a umírněný způsob života a nikdy nezapomínat, že přírodní zákony platí pro všechny a nejlepší je se jim podřídit.
9) Neposlouchat ty, kteří se vás snaží odradit od močové terapie. Ať vám uvedou jediný důvod proti. Sami to vyzkoušeli?
Pokud ne, neposlouchejte je!
Dr. Armstrong ve své knize „Živá voda“ vypočítává nemoci, které on osobně vyléčil urinoterapii: rakovina, leukémie, tuberkulóza, nemoci srdce a plic, mozkové nemoci, vznikající v důsledku trombózy či embolie, gangréna, zimnice, rýma, kašel, nadváha, hluboké nehojící se rány, katarakty, spáleniny, astma, nefritida, glaukom, žaludeční vředy, koliky, ekzémy, psoriáza, nákazy.
Uveďme několik příkladů léčení nejrozšířenějších nemocí s pomocí urinoterapie:
Astma
1) Abyste předešli astmatickému záchvatu v zimě, na jaře, v chladném deštivém období nebo jako reakce na pyl, měli byste využít urinoterapie dříve, než vám nastanou vážné problémy. Nejlépe je vybrat si slunečné podzimní dny. Během 2 až 7 dnů dodržujete půst o vodě a moči. Pak se můžete vrátit k normální stravě, ale pokračujete v příjmu jedné sklenice ranní moči denně. Pravidelně proplachujete nos močí.
2) Také při samotném záchvatu musíte rychle využít popsanou proceduru. Přestanete jíst a zahájíte hladovění o vodě a moči. Máte přitom povolenou horkou černou kávu bez cukru. Masáž močí pomůže odstranit napětí na prsou a v zádech.
Ateroskleróza
Tento neduh vyžaduje dlouhodobé užívání moči tak, aby došlo k obratu v probíhajícím degenerativním procesu. Hladovění a každodenní příjem moči v souladu s dietou by měly roztrhnout uzavírající se kruh rozpadu tkání. Při ateroskleróze je nutné především očistit krev a odstranit různé sraženiny a nánosy z krevního řečiště. Před očistou krve je nutno nejdříve promýt tlusté střevo a k dosažení volného oběhu krve je nutno také odstranit tzv. portální hypertonii, neboli očistit játra. Látky obsažené v urině udělají vše ostatní: pomohou srdečnímu svalu a povzbudí jej a rozpustí tromby. Zde se doporučuje pít denně 2–3krát po 50–100 gramech uriny lichý počet doušků. Očistu tlustého střeva je nutno začínat vždy s použitím prosté čerstvé moči a až při dalším cyklu lze aplikovat moč odpařenou.
Cukrovka
Urina se úspěšně vypořádává i s tímto neduhem. Doporučuje se přitom pít moč 2–3 denně po 50–100 gramech, očistit střevo a játra, dělat si obklady na oblast slinivky břišní nejvhodnějším druhem uriny. V počátečních stadiích cukrovky můžete aplikovat klystýr Šankprokšalanou s přidáním odpařené nebo aktivované uriny do mírně slané vody. Tento klystýr se doporučuje dělat jednou za tři dny až do úplného uzdravení. Celkové množství tekutiny činí od 3 do 4 litrů. Poměr mezi slanou vodou a urinou je asi 6:1. Přitom je nutno pokračovat v sedmibodovém programu očisty organizmu, jíst pouze přírodní produkty a vařit jen s pomocí roztáté vody.
Zajímavý případ vyléčení cukrovky popisuje A. Maslenikov: Žena si během jednoho roku vyléčila „úděsnou“ cukrovku tím, že každé ráno pila moč vlastního děcka a hned na to čerstvě nadojené mléko. Mimochodem o takovém komplexním léčení cukrovky močí a mlékem hovoří už Avicena ve svém Kánonu lékařské vědy z 11. století:“Moč člověka a moč velbloudice, zvláště pak přijímaná společně s jejím čerstvě nadojeným mlékem, pomáhá při vodnatelnosti a tvrdnutí sleziny.“ Takové léčení je vhodné pouze pro lidi, kteří dobře snášejí mléko. Urina pomáhá stimulovat funkce slinivky břišní, aktivuje její enzymy. Čerstvě nadojené mléko v malém množství je ideální strava, která je zpracována vlastními enzymy. Navíc má toto mléko zvláštní energii, která také napomáhá obnově struktury buněk a tím i lepšímu fungování slinivky břišní.
Ekzémy
Užíváme moč vnitřně i vnějšně:
a) ranní moč pijeme na lačno,
b) odstátou nebo svařenou močí natíráme nemocná místa 2 krát denně, po sprše, bez mýdla.
Také zde je nutno nejdříve očistit tlusté střevo a játra. Až pak si můžete urinou mazat a obkládat zasažená místa. Měly byste také změnit způsob života a hlavně stravu. Musíte si vyjasnit, u čeho nemoc vznikla a jaké jsou její příčiny.
Jak už bylo řečeno, nejlépe se urinoterapii léčí ekzémy a lupénka, ovšem pokud nejsou příliš zastaralé. Léčí se jí i lupus (kožní tuberkulóza). To je však mnohem těžší nemoc a vyžaduje proto delší léčení.
Zde je možno uvést ze starých dob slova slavného ruského léčitele Panfelie Engaličeva: „Zastaralé boláky a vředy se hojí obklady z moči. Také se jimi léčí různé skvrny lišejové, strupovité a lupénkové se svrběním a bezbolestně se jimi vyhání a vypaluje veškerá nečistota, zpevňuje se kůže.“
Gynekologické potíže
„Ženské nemoci“ jsou většinou výsledkem nedodržování elementárních pravidel při včasném vyprazdňování. Zácpy, nepravidelná stolice jsou bičem pro dnešní ženy, výsledkem nepravidelné stravy, rafinovaných jídel, nedodržování zásad oddělené stravy atd. V tlustém střevě dochází k hromadění kalů, které se zde štosují, zahnívají a otravují okolní orgány a krev. Zejména dochází k zánětům orgánů kolem střeva a vznikají nejrůznější ženské potíže.
Za prvé je nutno očistit tlusté střevo a hned nato játra. Potom začít pít jednou denně naráz 50–100 gramů vlastní moči, kterou si také vstřikujete na nemocná místil nebo v ní máčíte tampony. Zpočátku užíváte vlastní čerstvou či dětskou moč, později odpařenou na 1/4. Účinné jsou horké polokoupele s přidáním až 1 litru čtvrtinové moči. Na noc je možné přikládat tampony s různými variantami moči. Pokud došlo k porušení menstruačního cyklu a jiným hormonálním potížím /např. růstu ochlupení na obličeji/, pak je třeba pít 3–4krát denně po 100–150 gramech uriny a mazat si tělo čerstvou nebo odpařenou urinou. V těžších případech lze pít ráno na lačno 50 gramů čtvrtinové moči. Všechna tato opatření vám umožní srovnat hormonální výkyvy a zbavit se nepříjemností.
Již zmiňovaný lékař středověku Avicena radil ženám následující: „Lidská moč svařená s pórkem pomáhá od bolestí v děloze, pokud si do ní žena sedá alespoň jednou denně po dobu pěti dnů.“
Urina pomáhá také při neplodnosti. Díky zpětným vazbám upravuje hormonální regulaci a umožňuje normální průběh těhotenství. V těžkých případech je nutno k povzbuzení rodící funkce hladovět o moči a vodě až čtyři týdny. Zejména se to týká žen, které mají jedno dítě a druhé za žádnou cenu nemůžou porodit. Některé ženy sice počnou, ale nemohou dítě donosit. Co pak. Nejdříve je nutno provést celkovou očistu těla podle sedmibodového programu, přinejmenším si promýt tlusté střevo, játra a ledviny. Dále je nutno několikrát denně masírovat tělo aktivovanými druhy moči /nejlépe čtvrtinovou či dětskou/ a pravidelně jíst nalačno naklíčenou pšenici nebo chléb z naklíčeného zrní. Před početím je zapotřebí aktivní pohyb, gymnastika, běh, dále kontrastní sprchy. V průběhu těhotenství pije žena každé ráno na lačno 50–100 gramů vlastní moči.
Hemeroidy
Příjem moči (1 až 3 sklenice denně) a hladovění pomáhá při bolestech, zánětech a silném krvácení. Moč je výborným „mazáním“, kterým potíráme hemeroidní boule.
Nádorová onemocnění
Léčení močí je neuvěřitelně účinné při různých nádorech, včetně rakovinných. V jednoduchých případech stačí pít moč a přikládat obklady na postiženou oblast, případně se močí mazat. V zastaralých případech je nutno kombinovat hladovění s urinoterapii a hliněnými obklady se svařenou /odpařenou/ urinou. Předtím je ovšem nutno projít celý kurz ozdravných kroků: pročistit střevo, játra, cévy a tkáně, častěji pobývat v páře nebo sauně. Spojení dvou silně okyselujících faktorů, jakými jsou hladovění a urinoterapie, dělá zázraky.
Nadváha
Pravidelný příjem moči snižuje chuť k jídlu. Zpočátku se doporučuje pít na lačný žaludek 1 sklenici moči (a nejíst do oběda) a pak dávku zvyšovat na 3 sklenice denně s omezením v jídle (dvě hodiny před příjmem moči a dvě hodiny po něm nic nejíst). Jeden den v týdnu dodržovat půst o vodě a moči (příjem vody podle žízně). Obyčejně se stravujeme dvoufázově: po 12 hodině a mezi 17 a 19 hodinou jíme lehká jídla.
Revmatizmus
Pacient cítí ulehčení už po rostlinné stravě, která močovou terapii doprovází. Jinak se doporučuje hladovění o vodě a moči (1 až 3 sklenice denně).
Uvedl jsem několik terapeutických procedur s využitím moči, ale vy, sami sobě léčitelé, jistě přijdete na další. Sledujte pozorně reakce vašeho těla a postupujte beze spěchu a přepínání svých sil. Zjistíte, co vám pomáhá a co ne. Při takovém přístupu nemůžete nic pokazit, jenom získat.
Pro vaši inspiraci, a k posílení víry v zázračné účinky močové terapie, uvedu ještě několik příkladů, které jsem opsal od známé ruské léčitelky Semjonovové:
Pacient – 60 let – adenoma (zbytnění) prostaty, podezření na rakovinu, těžkosti při močení, impotence. Pil moč a mazal si jí celé tělo. Zbavil se popsaných neduhů a řady dalších doprovodných těžkostí.
Pacient – 25 let – cukrovka provázená gastritidou, nervovými a dalšími nemocemi. Nyní je zdráv a šťasten.
Pacientka – 50 let. Léta nemocná. Za rok pět operací. Po dvou letech urinoterapie dosaženo rovnováhy hormonálního obrazu. Opět zpívá a tancuje ve folklórním kroužku. Běhá a cvičí jógu. Vrátil se jí optimizmus a láska k lidem.
Pacientka – 40 let. Mastitida prsu. Pila moč a přikládala si močové obklady. Již po 3 dnech se otevřely bulky kolem bradavky a vytekl hnis. Po dalších dvou dnech se bulky uzavřely. Pacientka předešla plánované operaci na onkologii.
Pacientka – 40 let. Po operaci rakoviny levého prsu. Po roce začal nádor znovu růst i v pravém prsu. Tři měsíce pila urinu, pak jí z prsu vytekl proud hnisu, který byl tlakem na prs zcela odstraněn.
Pacientka – 17 let – cysta na vaječníků. Týden před operací pila 3 dny moč a současně celý den velké množství vody. Operace nebyla nutná.
Pacientka – 38 let. Dvacet let trpěla psoriázou (lupénkou). Společně s celkovou očistou organizmu (7 kroků) používá moč vnitřně i vnějšně. Již po 5 dnech se jí praskliny kůže uzavřely, poškozená kůže se loupe. Ruce jsou hladké. Zlepšil se i celkový stav.
Pacientka – 55 let. Třicet let trpěla zácpou a řadou nemocí. Nemohla žít bez projímadel. Z léčení na klinice odešla s otoky, disurií a v celkově zhoršeném zdravotním stavu. Po několika dnech urinoterapie pominula zácpa a nemocná normálně močila. Zmizely otoky, zlepšil se celkový stav. Pacientka započala s důkladnou očistou těla.
Pacientka – 16 let. Těžká forma pleuritidy (zánět pohrudnice). Lékaři udělali nad dívkou kříž. Za pomoci urinoterapie se dívka vyléčila. Ošetřující lékař jen prohodil: To se musela stát nějaká chyba v diagnóze.
V příkladech bych mohl pokračovat, ale zmíním se podrobněji pouze o neduhu, který nás, muže středního a staršího věku, trápí nejvíce – o zbytnění neboli adenomu prostaty.
Prostata neboli žláza předstojná, produkuje pohlavní hormony a další výměšky, které jsou nezbytné pro činnost spermií. Žláza obepíná počátek močové trubice pod močovým měchýřem. Při napěchování tlustého střeva kalovými kameny se hladké střevo vytahuje a tlačí prostatu ke kostrči. Žláza si časem vytváří svalový obal, který svírá oblast produkující hormony. Ta se zmenšuje, snižuje se produkce hormonů i potřeba slizu, semeníky se sesychají. Prostata dále tlačí na močovod a ztěžuje močení.
Při současné očistě střev, přechodu na oddělenou stravu a močové terapii se proces obnovy močových a pohlavních orgánů urychluje. Za 3 až 5 dnů mizí bolesti při močení, postupně se také ztrácí zbytnění prostaty. Za 5 až 6 měsíců se vrací normální erekce a pohlavní styk probíhá jako u zdravých lidí. Vrací se pohlavní aktivita.
Podle průzkumu, který byl proveden ve Velké Británii, 37 % dotázaných mužů nevědělo, kde se vůbec prostata nachází a 68 % nedokázalo popsat její funkce.
Nakonec se ještě zmíním o tisíce let starém jógovém způsobu néti, který používá moč při očistě očních kanálků a nosních dutin nasáváním moči nosem. Spočívá v působení moči a jejích par na dutiny a také na nejzazší průchody v klínovité lebeční kosti (oční mezery, slzné váčky a kanálky). Tento způsob je schopen vyléčit zastaralé haimority (záněty nosních dutin). Přitom se mohou střídat období těžkého průběhu nemoci s jejím utišením a vylučováním velkého množství hlenu nosem i ústy. Metoda néti pomáhá snižovat vnitrooční tlak, odstraňuje záněty spojivek a alergické reakce.
Někteří lidé se ptají, zda moč, obsahující jedovaté toxiny, neotráví náš organizmus. Dr. Armstrong odpovídá, že toxiny z vlastní moči vyvolávají vznik protilátek a tím zvyšují imunitu člověka. Nic tak rychle neaktivizuje a neposiluje imunitní systém, jako močová terapie. To je zvlášť důležité dnes s nástupem AIDS a jiných epidemií.
Odpůrci urinoterapie se také ptají, proč tak dávno známý a výborný lék na mnohé nemoci upadl v zapomnění? Historie zná mnoho případu, kdy vynikající lek či metoda byly vytlačeny závistí, hloupostí a předsudky. Dnes jsme svědky náporu drahých preparátu, které mnohdy nemají hodnotu a účinek jednoduchých prostředku. Reklama a honba za vysokými zisky jsou mocné.
Zdroj: Sám sobě doktorem
Jiří Cingoš
Doporučuji přečíst informace od
MUDr. Vilma Partyková - O urinoterapii a aplikaci u některých zdravotních stavů
MUDr. Vilma Partyková - Urinoterapie, léčivé půsty a zdravá strava