Šílený státní systém
Úvodem potřebuji sdělit: TADY NENÍ MÍSTO PRO SLUŠNOST!!! Toto nemohu nazvat jinak než státní hyenizmus. KURVA už ty politické zvěrstva, šikany a buzerace napravte šmejdi. Styďte se! Nechť hněv lidi položí do hrobu takové horlivé státní zástupce. JSEM SILNĚ ROZHOŘČEN !!!
Bude to tři roky od tohoto zoufalého důsledku a podmínky dané zákonem týkající se léčení, bylinek, očkování se nezměnily, ba naopak stále se zhoršují!
Žena, souzená kvůli vlastní léčbě konopím, se oběsila
Rožďalovice - Mária Brodská z Rožďalovic byla opakovaně před soudem kvůli pěstování konopí, jehož účinky jí prokazatelně pomáhaly.
Tragický konec jednoho neuvěřitelného příběhu.
Autor: Deník/ Miroslav S. Jilemnický
Před několika dny se rozhodla vyřešit své problémy třiašedesátiletá Mária Brodská z Rožďalovic. Oběsila se.
Její životní příběh Nymburský deník dlouhodobě sledoval. Mnohokrát jsme psali o soudních líčeních, při kterých paní Brodská vůbec nerozuměla tomu, proč je souzena. Zkrátka si doma podle návodů od známých a z televize vyráběla konopné masti a olejíčky, které jí pomáhaly léčit její bolestivé rány. Nic více, nic méně.
Přestože byla i Nejvyšším soudem České republiky, kam až se případ dostal, už jednou osvobozena, stále byla pronásledována úřady, několika horlivými úředníky a soudy. Ke cti nymburského soudu je třeba říci, že u něj byla pravidelně soudcem Václavem Krejčíkem osvobozována. Jenže ten neměl nikdy poslední slovo. Konečný verdikt však bohužel nad sebou vynesla sama paní Brodská.
„Můžu jet domů?"
Naposledy jsme o kauze psali loni na konci října, kdy se paní Brodská opět ocitla u nymburského soudu. A znovu byla soudcem Krejčíkem osvobozena.
„Můžu jet domů?" „Samozřejmě, jste zproštěna obžaloby!" To byl poslední dialog mezi paní Brodskou a soudcem Krejčíkem. Ten ji potřetí za posledních pět let zbavil obvinění z držení a užívání omamných látek.
Paní Brodská, stejně jako
například v roce 2007, si pěstovala na zahradě několik květin konopí. Z nich pak na základě odborných knih vyráběla oleje a masti, které jí pomáhaly léčit především ošklivé rány na nohách. Podle jejích slov jí léčba zachránila nohy před amputací.
Soudci předložila i potvrzení od ošetřujícího lékaře, který už také po několikáté potvrdil, že ač sám nemůže léčebné účinky konopí prokázat, paní Brodská se po užití příslušných mastí cítí lépe.
Zneužití konopí jiným způsobem důchodkyně rezolutně po celá léta odmítala. „Nemám ráda kouření marihuany, nesnáším to. Sama bych to nikdy nekouřila," řekla u soudu. Konopí nikomu jinému neposkytla.
Státní zástupce však poukázal na nepoměr kelímků na masti a samotných mastí vzhledem k nalezenému množství konopí. A při výslechu se zeptal obžalované, zda při výrobě medikamentů používá květy nebo listy. „Obojí. A přiznávám, že to na gramy nevážím. Vezmu dvě hrsti palic a další hrsti listí. Pak to svařuji pět minut a za týden znovu pět minut," načrtla zhruba výrobu léčebných preparátů.
Ještě před vynesením rozsudku se dotazovala, zda je možné, aby jí policisté zabavené masti a oleje vrátili. „Vždyť se mi ty nohy zase zhoršují. Do tří týdnů, do měsíce mi ty rány znovu prasknou a to je příšerná bolest. Kdyby mi to nevzali, už mám obě nohy vyléčené," stěžovala si důchodkyně v říjnu.
Nikdy to nebyl trestný čin
Státní zástupce navrhl podmíněný trest u spodní hranice sazby. Soudce Krejčík však návrh rázně smetl ze stolu a zprostil Brodskou obžaloby. Stejně jako před několika lety Nejvyšší soud ČR, kam až se poprvé případ paní Brodské dostal. „Argumenty státního zástupce neobstojí. Neexistuje důkaz, že by paní Brodská používala marihuanu jinak, než popisuje. Divím se policii a státnímu zastupitelství, že plýtvá silami na takovéto věci. Konání paní Brodské není a nemůže být trestným činem," řekl Krejčík při zdůvodnění osvobozujícího rozsudku.
Případ však ani tímto verdiktem neskončil. Státní zástupce se proti němu na místě odvolal. Kauzu tedy dostal na stůl krajský soud, který podle informací ze začátku letošního roku chtěl znovu případ otevřít. „Krajský soud rozsudek zrušil usnesením ze dne 5.1.2012 a věc vrátil Okresnímu soudu Nymburk," uvedl zdroj z krajského soudu.
A série nesmyslných předvolání by pokračovala dál. Věc by se znovu dostala k Nejvyššímu soudu ČR, který by zřejmě opět dospěl ke stejnému závěru, jako soudce Krejčík.
Dopis na rozloučenou
Podle policistů našel paní Brodskou oběšenou uplynulý pátek její syn. „Pokusil se jí oživovat, to se mu však nepodařilo. Přivolaná lékařka rychlé záchranné služby konstatovala smrt oběšením. Při prvotním ohledání nebyly objeveny žádné stopy po násilí, byla nařízena zdravotní pitva," uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.
Paní Brodská zanechala dopis na rozloučenou. Podle našich informací v něm nezmiňuje situaci okolo svého trestního stíhání. Policisté dokonce jednoznačně vylučují, že by bezprostřední příčinou sebevraždy byla kauza kolem jejího léčení se konopnými produkty a následných právních úkonů.
REDAKCE NYMBURSKÉHO DENÍKU CHCE TOUTO FORMOU VYJÁDŘIT SOUSTRAST RODINĚ, DALŠÍM PŘÍBUZNÝM A PŘÁTELŮM PANÍ MÁRIE BRODSKÉ.
3.5.2012
Autor: Miroslav Jilemnický
Zdroj: deník.cz
EU Čechům zakázala užívat byliny. Kdo je marod, smí od letoška polykat jen chemii
7.2.2015
Jste marod? A nechcete polykat chemii? Smůla. Odteď se totiž jen velmi těžko dostanete k relevantním informacím o alternativní přírodní léčbě. Evropští byrokrati nám zakázali podobné informace šířit. Šli tak na ruku lobbystům. Už tak dost bohaté farmaceutické firmy chtějí větší a větší zisky a zdražování léků jim nestačí. Potřebují prostě všechny marody pro sebe.
„Naše internetové stránky právě procházejí drastickými změnami, vynucenými nařízením Evropského parlamentu a rady Evropského společenství (ES) č.1924/2006, které vstoupilo v platnost dnem 14. prosince. Na jeho základě již nesmíme zákazníkům poskytovat informace o účincích peruánských bylin a o jejich blahodárném vlivu na organizmus. Všechny tyto informace musíme ze stránek odstranit, což také postupně činíme, protože už chodí první kontroly..." uvádí na svém webu zavedený jablonecký výrobce přírodních léčiv Uncaria ČR.
EU legislativa zavedla pro léčivé rostliny nepřiměřenou regulaci. Došlo k jejich vyjmutí z režimu potravin a odsunutí do vysoce omezujícího režimu, který byl šitý na míru pro průmyslové léky. Zakazuje užívat u potravin tvrzení, která by naznačovala jejich vliv na zdraví, s výjimkou tvrzení, která budou schválena Evropskou komisí. „Vše směřuje k tomu, že plánují možnost použití pouze chemických léků a úplný zákaz použití bylin. Kdo za tím nařízením stojí je více než jasné... Pokud se nyní neprobudíme a nezačneme s tím něco dělat, kdosi nám odebere další z práv svobodného člověka, možnost výběru volby péče o své zdraví," komentují novinku EU na svých stránkách dovozci oblíbených peruánských bylin.
„Pod záminkou ochrany spotřebitele bere lidem bezpečnou a dostupnou alternativu a nahrazuje ji institucionalizovaným přístupem. Evropské úřady se staví mezi člověka a přírodu a rozhodují o tom, co se o léčivých rostlinách smíme a nesmíme dovědět," komentuje nařízení EU prof. Ing. Pavel Valíček, DrSc. „V praxi se tím naplňuje arogance a diktát moci. Obyvatelé EU jsou kráceni na svých právech, neboť je jim odpírána základní možnost svobodně si zvolit způsob péče o své zdraví, jak je ostatně zakotveno v Základní listině lidských práv a svobod. „Evropská unie, respektive její rozbujelá administrativa, se staví do role arbitra, který bude rozhodovat, co je a není pro zdraví občana vhodné," říká. Podstatou tohoto problému však podle prof. Valíčka není ve skutečnosti nic jiného, než vliv mocné farmaceutické lobby a její snaha po jejich ještě větších ziscích, o které přicházejí alternativní léčbou. Mají totiž dost finančních prostředků na požadované zkoušky i registraci léčiv, což je většinou nedostupné drobným firmám zabývajícím se výrobou přípravků pro bylinnou léčbu. Mají také finance na přesvědčení (uplacení) „profesionálních politiků".
V USA, kde přípravky z léčivých rostlin užívají desítky milionů lidí, zaviní bylinná léčba statisticky smrt dvou lidí ročně, upozorňuje světoznámý odborník na léčivé rostliny Dr. James A. Duke. Pokud bychom pro USA předpokládali pouze dva miliony lidí léčených bylinami, znamená to, že úmrtnost v důsledku bylin je nejvýše 1 : 1 000 000.
Naproti tomu léky na předpis způsobily podle zprávy American Medical Association jen v roce 2005 smrt 15 107 lidí, tedy 1:14 000 vzhledem k počtu těch, kteří v USA užívají léky na předpis. Pobyt v nemocnici je ještě nebezpečnější - třeba podle American Association of Retired Persons umírá v USA v důsledku lékařského omylu 1 z 250 pacientů ročně.
Nesmyslným nařízením EU se snaží v Česku bránit například iniciativa Nedejmesipřírodu.cz. Podle ní ti, kteří žárlí na volnou dostupnost bylin, si v různých odborných lékařských časopisech ve snaze prosadit své zájmy dlouhodobě stěžovali, že byliny nepodléhají stejnému režimu klinického testování jako průmyslové léky a že někteří lidé byliny obhajují magickou rovnicí přírodní = neškodné. Bezpečnost bylinných přípravků je však realitou, za níž stojí evoluční důvody. Díky evoluci totiž mají léčivé rostliny u lidského druhu své klinické testování už dávno za sebou.
Podle iniciativy „Nedejme naši přírodu" je pod záminkou „ochrany spotřebitele" odebírána lidem možnost volby a navíc to zásadně omezuje nabídku a zvyšuje ceny na trhu léčivých rostlin. Poptávka po léčivých rostlinách totiž u většiny jejich druhů dávno nestačí přírodní nabídce a proto se léčivé rostliny pěstují. Většina lidí v průmyslové společnosti nemá čas ani příležitost sbírat či pěstovat vlastní léčivé rostliny a pokud bude lidem zakázáno léčivé rostliny a přípravky z nich prodávat a kupovat, znamená to de facto jejich odříznutí od léčivé síly přírody.
Více zde: https://bylinkarstviubabky.webnode.cz/michani-bylinnych-smesi/
Zdroj: cestyksobe.cz
Toto se příčí každému zdravému rozumu. Proto mi není jasné, proč jsou hloupá rozhodnutí EU nadřazené zdravému rozumu i v Česku? Může mi to vysvětlit některý z našich politických představitelů? Kam se poděl zdravý rozum u představitelů Česka?
Čtěte "Byliny a doplňky podle direktivy EU zmizí z trhu!"
Zemřel zdravý rozum-smuteční oznámení.
Pokračování: Skandální rozhodnutí a výsměch státu českým rodičům