Lymfatický systém
Lymfatický systém
Lymfa (míza) je tekutina, která vzniká v průběhu látkové výměny ve většině orgánů a je z nich odváděna lymfatickými cévami. Součásti lymfatického systému jsou drobné bělavé uzlíky - mízní uzliny, které filtrují lymfatickou tekutinu a čistí ji od odumřelých buněk, škodlivých látek a pevných částeček.
Mízní cévy začínají slepě v mezibuněčných prostorách a odvádějí mízu do žilní krve. Pod levou klíční kostí je malá spojka vedoucí lymfu do krevní cévy. Přebytečná tekutina je pak odváděna ledvinami z těla.
Složení mízy je velmi proměnlivé a je závislé na úrovni látkové výměny. Míza obsahuje i lymfocyty a některé další krevní buňky. V lidském těle o váze cca 70 kg je asi 8 litrů lymfy. Za den se vytvoří 2-3 litry.
Protože lymfatický systém nemá vlastní srdce, které by lymfu v systému lymfatických cév pohánělo, jsou nutností dostatečné funkce žil a fyzický pohyb. Při pohybu se svaly smršťují a uvolňují. Masírují se tedy lymfatické cévy, které „pumpují" lymfu v systému. Podobný princip se uplatňuje i v žilách dolních končetin, proto je pohyb tak důležitý i pro odvádění odkysličené krve z nohou. Při nedostatku pohybu se krev městná v žilách na nohou, což vede k otokům a pravděpodobně podporuje tvorbu křečových žil.
Funkce lymfatického systému
Funkce mízy je především transportní. Míza odvádí z tkání vstřebané látky (př. z trávicího systému), odpadové produkty látkové výměny tkání a svým složením se podílí na udržení stálého vnitřního prostředí tkání a orgánů. Bílé krvinky, které lymfa obsahuje, se podílejí na obranných reakcích organismu.
Nejvýznamnější funkcí lymfy je funkce detoxikační, tzv. „zbavení se jedů" a nežádoucích cizorodých látek. Lymfatický systém je jakýmsi kontrolním orgánem, který rozhoduje o tom, zda konkrétní látka bude prostřednictvím jater vyloučena či využita. Další oblastí vlivu lymfy je kosmetika. Jedná se zvláště o lymfu obličeje a střev. Ta ovlivňuje proces stárnutí organismu, tedy i pleti. Lymfatický systém může ovlivnit problémy pokožky jako je celulitida, suchá, unavená, popelavá, hrubá, pórovitá pleť, apod. Nadměrné zatížení lymfatického systému anebo jeho nedostatečná funkčnost se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži, infekčním nemocem, otékání nohou, především v oblasti kotníků, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, zduřením mízních uzlin a oslabením imunitního systému. Dlouhodobé přetížení tohoto systému nebo jeho dlouhodobá nedostačující funkčnost vede spolu s dalšími faktory (příčinami) k růstu polypů, myomů nebo cyst, ale také ke vzniku nádorových onemocnění.
Pro ilustraci zde uvádím jeden příklad z praxe.
Protože poškozený lymfatický systém a narušena zdravá funkce krevního řečičtě se velmi výrazně a viditelně projevuje otoky i stavem pokožky, lze to doplnit fotografiemi. Použité fotografie jsou bez úprav!
Samozřejmě s laskavým souhlasem klienta to publikuji zde na webu. Pro zachování diskrétnosti jsem změnil jméno a zkrátil verzi z korespondence. Můj dodatečný komentář je psaný kurzivou.
18. 6. 2017, 12:25
Dobrý den,
pane Vaši, chtěl bych vás poprosit o radu ohledně mého zdravotního stavu. Od minulého pátku marodím.
Začalo to v pátečních ranních hodinách, probudil jsem se bolestí a pálení kloubů, šlach a úponů. Bolest byla i na patách a ploskách obou nohou. Každý den se zdravotní stav vždy zhorší. Rudnutí, otoky, bolest a pálení kloubů. Dále pak bolí víc a víc kolení šlachy a vazy. Různě po těle se mně vytváří flíčky a ty jsou tvrdší a na pohmat bolí. Viz foto.
Pokud byste potřeboval víc informací tak není problém popsat vše detailně.
Lékaři zatím nic neví a podle různých výsledků odhadují, co asi zapříčinilo tento stav. A čekají na další vyšetření a odběry krve.
Předem děkuji za odpověď.
Karel
U tohoto stavu lékař nevyloučil amputaci levé nohy od kolena. Snímky pořízené před začátkem nápravy.
Odpověď:
Milý Karle, to je důsledek lymfatického systému, ten je ve velmi zanedbaném stavu. Těch příčin je tam více, ale je potřeba začít s nápravou stavu odstraněním zdroje škodlivin z tlustého střeva. V oblasti vzestupného a příčního tračníku je střevo průchozí pouze středem. V těchto místech je v esovitých kličkách nasušeno, nalepeno na střevní sliznici značné množství zbytků potravy. Ty se po rozkladu šíří krevním řečištěm po celém těle! Protože lymfatický systém neplní svoji funkci, tyto škodliviny v mezibuněčné oblasti způsobují zánět tkáně s rozkladem buněk. Je nepřípustné řešit lymfatický systém, pokud není vymyté střevo. Jinak by vyplavené škodliviny z lymfatického systému byly nasáty k střevní sliznici, a končili v krevním řečišti, nikoliv v septiku. Proto doporučuji absolvovat hydrocolon nebo klystýr jak je uvedeno zde na webu: https://www.lecitel-janvas.cz/cz/p/detoxikace-jater/ Bude-li trvat zájem o nápravu stavu, pošlu Pokyny k uzdravení, další informace pro pokračování posílám průběžně během nápravy stavu mailem s odkazem, na které straně najdete postup k nápravě. To je vše co potřebujete vědět pro další rozhodnutí.
Honza
10. 7. 2017, 12:05
Tak posílám aktuální foto z dnes. Koleno se již lépe ohýbá . Nad kolenem se již uvolnily svaly a ze strany kolene již taky velké zlepšení. Kotník při došlapu nepálí ani nebolí. Zlepšila se i hybnost všech prstů i nárt se uvolnil. Achilovka-hybnost zlepšení, ale stále trochu táhne, není to ještě ono a to samé přímo v kotníku zlepšení, ale rozsah pohybu ještě není jako u pravé nohy.
Karel
Odpověď:
Nato, že jsme s nápravou začali 20. 6. 2017 a dnes je 10. 7. 2017, stav hodnotím jako velmi dobrý s výrazným zlepšením. To také potvrzuje nejenom skutečnou příčinu potíží, ale i účinnou nápravu. A to jsme ještě neodstranili všechno, co mělo na potížích podíl (nadměrně zavápnění krevní řečiště, nedostatek boru). S ohledem na stav pokožky (loupání odumřelé tkáně) doporučuji 3x denně aplikovat měsíčkovou mast jen od Dr. Popova dle pokynů výrobce. https://www.benu.cz/mesickova-mast-100ml-dr-popov
3x týdně na noc natřít postižené ricinovým olejem, natáhnout ponožku a pyžamo, aby se nezamastilo povlečení. Ráno omýt a aplikovat měsíčkovou mast jak je psáno.
Honza
Poslední dva snímky pořízené po měsíční nápravě stavu ze dne 23. 7. 2017. Stav levé nohy, když je v klidu a nezatěžovaná.
Netvrdím, že stav je úplně vyřešen. Doléčení je naprosto nezbytné. Chtěl jsem tímto poukázat, že alternativním způsobem, kdy se odstraní všechny příčiny, dochází k samovolnému uzdravení. Samozřejmě, vše musí napravit trpící.
Domnívat se, že mě lékař nebo léčitel uzdraví je veliký omyl. Uzdravit se může pouze každý sám, jenom je potřeba vědět, jak. Uzdravení je podmíněno odstraněním všech příčin, které v důsledku oslabují organismus, přetěžují tělíčko škodlivinami způsobující nadměrnou toxicitu, což v důsledku vede k nemoci. Jen odstraněním všech příčin a doplněním toho co chybí (například hořčík, bor), je možné vrátit přirozenou regeneraci. Tělíčko má opravdu neuvěřitelné regenerační schopnosti, pokud mu vytvoříme a udržujeme potřebné podmínky. Profesor MUDr. Ondřej Viklický, CSc., je přednosta Nefrologické kliniky IKEM, vedoucí oddělení nefrologie, Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze. Po seznámení se s výše uvedeným stavem nevěřil, že bez léků je možné dosáhnout takové změny. Proto tvrdím, poznání je mnohem důležitější než víra.
Připomínám: Všichni trpíme pouze z nevědění a chybování!
S laskavým svolením od MUDr. Josefa Jonáše sdílím pro vás jeho video