Infarkt
Hlavní příznak infarktu myokardu
Klíčovým a nejtypičtějším příznakem infarktu myokardu jsou bolesti na hrudi, neboli bolest lokalizovaná za hrudní kostí. Odborně se takové bolesti na hrudi říká stenokardie. Má charakter tupé, svíravé, pálivé bolesti a zásadní pro ni je, že často neustupuje ani po podání nitrátů, které pomáhají u záchvatů anginy pectoris, jejíž příznaky se infarktu mohou podobat. Bolest se u infarktu myokardu typicky šíří, vystřeluje, a to nejčastěji do levé horní končetiny, dále do dolní čelisti, do krku, do zubů, mezi lopatky nebo do břicha, čili po dráze bolovaného meridiánu.
Další příznak infarktu myokardu je dušnost, tedy pocit nedostatku vzduchu, je jedním z častých příznaků doprovázející infarkt myokardu.
Proto při infarktovém stavu se nelze pořádně ani nadechnout, natož kašlat.
Životodárnému proudění nesmějí bránit žádné překážky a to ani v meridiánech. Často se však vytvářejí v energetických drahách meridián bloky, které se ihned projeví zhoršením stavu a není-li příčina zhoršení odstraněna způsobuje narušení zdravé funkce příslušného orgánu, což se projevuje v podobě nemoci. Právě tyto bloky jsou spouštěcím mechanismem zdravotních potíží, skutečnými příčinami zdravotních potíží!
Meridián srdce
Při energetickém bloku způsobuje chorobné stavy spojené s činností srdce a s orgány či místy, kudy dráha prochází, bušení srdce, časté zčervenání, noční pocení a pocení při slabé námaze, bledost tváří, dlaní a chodidel, citlivost na teplo a chlad, pocity sucha v hrdle, žízeň, bolesti srdce, bolesti pod žebry a na vnitřní straně rukou, stoupání chladu do rukou, pocit horkosti v dlaních, žloutnutí očního bělma.
Meridián osrdečníku
Blok způsobuje křečovité bolesti na vnitřní straně předloktí a v ohybu lokte, dále problémy se srdcem projevující se pocitem plnosti anebo silným bušením srdce, pocity horkosti v dlaních, zrudnutí tváře a zežloutnutí očního bělma.
Tolik stručně pro vysvětlení.