Co stačí v domácí lékárničce
Co stačí v domácí lékárničce
Tymiánový krém
Olej z 31 léčivých rostlin
Ricinový olej
Chloritan sodný-roztok 24,5%, s kyselinou citrónovou pro přípravu MMS
Kontakt na léčitele, který vám před samoléčbou sdělí příčinu zdravotních potíží.
Tymiánový krém
Katalogové číslo: K5142
Tymián už od starověku posiluje obranyschopnost našeho organismu při chřipkách, nachlazeních, bronchitidách a laryngitidách. Při akutních stavech uvolňuje, osvěžuje a usnadňuje odkašlávání. Používá se při bušení srdce a astmatu, při problémech s hlasivkami, plynatosti a křečích zažívacího ústrojí. Krém celkově zklidňuje nervovou soustavu a navozuje zasloužený, hluboký spánek. Jeho protizánětlivé účinky pomáhají při revmatismu, dně a ke zvýšení efektu Zimní koupele JUST. Můžete ho také použít v kombinaci s éterickými oleji.
Obsah: 60 ml
Složení: éterické oleje z tymiánu, eukalyptu, borovice, rozmarýnu, citronu a heřmánku, kafr.
Velmi účinný krém při nachlazení. Aplikovat na oblast průdušek, krku, zad a chodidel. Při kašli doporučuji tymiánový čaj. Příprava: 2 polévkové lžíce tymiánu spařit půl litrem vody a po 15 minutách scedit k pití. Pít pokud možno co nejteplejší. Připravit 3x denně.
Olej z 31 léčivých rostlin
Katalogové číslo: K5138
Směs nejčistších éterických olejů získaných z 31 léčivých rostlin, jejíž přesnou recepturu od bylinkářů appenzellského kantonu dodržuje společnost JUST již 40 let. Spektrum použitých bylin ohromuje svou silou a univerzálností použití. Široké uplatnění nachází olej při akutních obtížích, avšak jeho ohromná síla tkví v prevenci. Dávkuje se po kapkách (balení obsahuje 1000 kapek) a obvykle se aplikuje potíráním, masážemi, nejrůznějšími koupelemi, inhalacemi, aromalampami, rozprašovači, zvlhčovači, obklady, výplachy, případně kloktáním. POZOR! Podrobné informace pro jednotlivé typy užití vám ochotně sdělí všichni poradci JUST. Nedoporučujeme přímou aplikaci oleje dětem do 2 let.
Obsah: 50 ml
Složení: oleje z eukalyptu, máty zahradní, pomeranče, citronu, borovice, lemongrasu, heřmánku, fenyklu, kajeputu, muškátu, meduňky, ženšenu, rozmarýnu, růže, vanilky, kopru, jalovce, kmínu, levandule, šalvěje, tymiánu, skořice, benzoinu, libavky, kosatce, bazalky, celeru, myrhy, estragonu, anýzovce a hřebíčku
Zdroj: https://www.just.cz/produkty
Ricinový olej
Informace pro pacienty před očkováním proti tetanu
Tetanus je onemocnění způsobené baktérií Clostridium tetani, která uvolňuje v infikované ráně toxin, který se poté váže na nervovou tkáň a způsobuje svalové křeče vedoucí zpravidla ke smrti. Jedinou účinnou ochranou proti tetanu je pravidelné očkování.
Zdroj: https://www.ordinace-poruba.cz
Mýty o očkování proti tetanu
Je třeba zlepšit informovanost
... studentka bakalářského studia na lékařské fakultě při obhajobě práce v rámci státní zkoušky z ošetřovatelství byla dotázána chirurgem (předsedou komise), jak by postupovala u poranění ošetřovaném na chirurgii, kde by pacient měl interval od poslední vakcinace 11 let. Studentka odpověděla, že by aplikovala jen jednu dávku vakcíny, a to se jí stalo osudným. Komise přerušila zkoušení a studentce doporučila, aby se dostavila na podzimní termín státní zkoušky, až si důkladněji nastuduje uvedené téma.
Jak se můžeme přesvědčit z uvedených příběhů, očkování proti tetanu je stále spojeno s mnoha mýty. Ten nejběžnější je, že po deseti letech je nutné vakcinovat třemi dávkami (v tuto chvíli, tedy v době platnosti výše uvedené vyhlášky, jde o protiprávní a žalovatelný postup), protože vakcína je málo imunogenní. Opak je pravdou. Záznam o provedeném očkování se začal před mnoha lety zapisovat do občanských průkazů proto, že se nesmí přeočkovávat dříve než za pět let od poslední vakcinace, a ne proto, aby bylo možné kontrolovat, kdy prošel desetiletý interval. Dostupné vakcíny na českém trhu jsou natolik imunogenní, že při časté revakcinaci se mohou vytvářet ve vyšší míře imunokomplexy, které pak negativně působí na zdraví pacienta. Uvedu příklad vakcinace pacientky-lékařky, která kvůli alergické reakci nebyla proti tetanu vakcinována více než 20 let a kterou jsem na našem pracovišti vakcinoval za krátkodobé půldenní hospitalizace. Před aplikací booster dávky měla po 20 letech hodnoty protilátek překračující horní interval, který je vůbec schopna naše laboratoř změřit.
Pohled za hranice
V některých zemích se očkuje jinak než v ČR a bývalých socialistických státech - například v Nizozemí v 18 letech a poté až v 60 letech a případy tetanu se tam nevyskytují. V jiných zemích se očkování proti tetanu řídí počtem přeočkování v dospělo-sti, někde postačuje jedno, jinde dvě a někde tři dávky vakcíny během života. Při splnění tohoto limitu se pak nepřeočkovává. V Austrálii začal letos platit nový vakcinační kalendář, který je považován za vůbec nejlepší na světě. Podle něj se přeočkovává proti tetanu v 15 až 17 letech (společně proti tetanu, diftérii a pertusi acelulární perkusovou vakcínou). Další přeočkování proti tetanu je pak až v 50 letech věku společně s přeočkováním proti difterii kombinovanou vakcínou.
Pokud se vrátím k začátku tohoto sdělení, v podstatě se nic dramatického nestalo, pacient nezemřel a budoucí bakalářka nikdy nenajde odvahu, aby případ od zkoušky předala renomovanému právníkovi. Je však důležité, že vakcinologie patří mezi nejdynamičtější medicínské obory současnosti a dotýká se opravdu každého, protože jsme v životě očkováni všichni. Její vývoj je nutné sledovat i v tak marginální oblasti, jako je přeočkování proti tetanu.
Zdroj:prof. MUDr. Jiří Beran, CSc., subkatedra tropického a cestovního lékařství, IPVZ Praha
centrum pro očkování a cestovní medicínu, klinika infekčních nemocí, Fakultní nemocnice Hradec Králové
Očkování proti tetanu je holý nesmysl. Otrava krve kterou školská medicína připisuje tetanu je vlastně zánět tkáně v místě poranění. Stane-li se, je naprosto dostačující zábal nad zranění. To znamená zábal mezi srdíčko a postižené místo. Je-li zranění na dlani, uděláme zábal z ricinovým olejem mezi zápěstí a loket. Místo zranění ponecháme bez ošetření. Do druhého dne vymizí zarudlost po zranění včetně bolesti. Vysvětlení je prosté. Z takto ošetřeného místa se vyplavují toxiny, jedy a není rychlejšího uzdravení.
Příprava MMS:
Platí zásada - na jednu kapku MMS vždy přidat jednu kapku 50% kyseliny citrónové.
1. Kápněte jednu kapku MMS do suché sklenice.
2. Přidejte do stejné sklenice 1 kapku 50% kyseliny citrónové
3. Promíchejte a nechte 20 sekund reagovat.
4. Dolijte sklenici pitnou vodou nebo čerstvě vylisovanou jablečnou šťávou a vypijte
Při zvyšování počtu kapek MMS je nutné vždy na každou kapku MMS přidat 1 kapku 50% kyseliny citrónové.
Příklad: 3 kapky MMS = 3 kapky Chloritan sodný-roztok 24,5%, + 3 kapky 50% kyseliny citrónové, dobře promíchat, počkat 20 sekund, dolít vodou a vypít.
Upozorňuji, že chuť MMS s vodou je mírně řečeno nedobrá. Místo vody na dolití se dá použít čerstvě vylisovaná jablečná nebo ananasová šťáva. Ještě lepší je použití želatinových kapslí. V případě žalatinových kapslí je lepší použít místo 50% kyseliny citrónové čerstvou citrónovou šťávu. V tomto případě musíte na 1 kapku MMS přidat 5 kapek citrónové šťávy, zamíchat a počkat 3 minuty. Poté je možné vzniklý roztok plnit do kapslí.
J.W.
Více informací zde: https://www.lecitel-janvas.cz/cz/p/mms-roztok-21-stoleti/