Co předvádí ministestvo zdravotnictí?
Co předvádí zákonodárci?
Co předvádí zákonodárci takovouto politikou? Neznalost skutečné příčiny nemoci. Je to lež, mystifikování neznalých, strašení slabých. V první řadě tímto ministerstvo zdravotnictví předvádí neznalost skutečné příčiny rakoviny a tam kde chybí znalost příčiny nemoci, zakrývá to lživým tvrzením, že příčinou je kouření. Tam kde je vnitřní a vnější harmonie, chybí stres a strach, tam není místo pro rakovinu. To vám potvrdí každý solidní lékař i léčitel zabývající se blíže životem nemocného. Spouštěcím mechanismem těch nejzávažnějších nemocí včetně rakoviny je oslabený organismus. Organismus nejvíce vyčerpává strach, stres a vampyrismus v různých podobách, včetně geopatogenního stresu vlivem patogenní zóny, jsme-li ji vystaveni nejčastěji během spaní. Pravého opaku zde nabude většího rozměru a to je vliv placebo efektu. A to pokládám již za trestuhodný čin. Proto odmítám takovéto falešné, lživé důvody k potisku cigaretových krabiček odvádějící nás od skutečných důvodů k prosazování zájmů páru vyvolených. A pokud jak píší Novinky.cz: Heger sám tyto krabičky podporuje, protože odradí mladé. Měl by souběžně prosadit doplnění školních učebnic již od první třídy fotografiemi z patologie, jako ilustraci které zachycují různé rakovinové tumory. Absurdní, že? Stejně jako na krabičkách cigaret.
Odpudivé krabičky neohrozí výrobce cigaret, uvedl ministr zdravotnictví
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) se postavil za tvrdé zákony proti kouření, i když se vláda premiéra Petra Nečase (ODS) a zejména ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) postavil proti tomu, aby se zaváděly odpudivé krabičky, jako mají v Austrálii. Odmítají je i tabákové firmy.
Heger sám tyto krabičky podporuje, protože odradí mladé. Zejména dívky, kterým se více líbí růžové krabičky. „Asi by to přispělo, nějakým dílem (k omezení kouření, pozn. red.), ale pro nás je hlavní ochrana nekuřáků."
Také chce, aby nezačínali kouřit mladí. Heger ale odmítl Bendlovi názory i názor tabákových firem, že by to ohrozilo jejich zisky: „Snížilo by se kouření o dvě procenta."
Bývalá ministryně zdravotnictví a europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová uvedla, že už nyní je omezeno, co může být na krabičkách: „Už máme zakázáno, aby tak byly obrázky, které lidi přitahují, jako jezdci na koních. Australské krabičky byly překvapením pro všechny, ale všechny vlády mají dlouhodobě program pro boj proti kuřáctví, na jednu stranu chtějí omezit kuřáctví, ale když dojde na lámání chleba, jsou proti." Zmínila v té souvislosti příjmy z tabákových výrobků.
Návrh by mohl být přijat do října
Ministr zdravotnictví je přesto přesvědčen, že by návrh Evropské komise v nějaké formě mohl být přijat do října: „Není to vyloučeno, i když více států zaujalo postoj jako naše vláda."
"Když ten zákon neprojde, tak prostě neprojde. Když projdou jen jeho tři čtvrtiny, i tak to bude pokrok," uvedl ministr ke svému návrhu protikuřáckého zákona. Podle něj by měl být od roku 2014 platit úplný zákaz kouření v restauracích, kouřit by se mohlo jen v předzahrádkách. Zakázán by měl být také prodej tabáku i alkoholu v automatech a pojízdných prodejnách.
Heger vypočítal, co se všechno povedlo v boji proti kouření. Jako je zákaz kouření v zaměstnání, zabránění dodávání dalších přísad do cigaret, jako jsou vitaminy, aby vypadaly zdravěji, omezení kouření v restauracích, které nepřišly o zisky. Vzrostl jim i v zemích, kde je venku zima, což potvrdila i Roithová.
Omezení Roithová podpoří v europarlamentu : „Budu hlasovat pro vyvážené znění, které ještě není na stole, budeme hledat řešení, které bude krokem kupředu, rozhodně ale ne pro tento stát."
Zdroj: https://www.novinky.cz/
"Nevědění bývá příliš dobrým zajištěním klidu a pohodlí, příliš dobrou obranou vlastních zájmů, příliš výhodným ospravedlněním, než aby bylo možno se s ním snadno rozloučit." (S. Garczynski)
Z knížky Nemocné ego
???, zákony vždy pro někoho, proti někomu, často na hranici snesitelnosti. Například pro zdraví, na ochranu nekuřáků proti kuřákům, a to včetně prostorů venkovních. Nedá se spoléhat na slušné vychování kuřáků, proto přijmeme zákon a slušnost si vynutíme a na výjimky, které nejsou ochotny se podřídit „většině", pošleme policii. Ta s nimi udělá pořádek, přece máme na to „zákon". Věřím, že zde je značná dávka ironie namístě. Alespoň pro slušné lidi.
Ale pojďme ještě dál. To, co se musí ze zákona nyní psát na každou krabičku cigaret, má vyjádřit „zodpovědný" přístup zákonodárců vůči našemu zdraví, protože sami nejsme schopni dobrovolně pochopit, co nám škodí. Je to pouhá zástěrka předvádějící „vysokou" míru zodpovědnosti zákonodárců, ale ve skutečnosti má likvidační dopady a lobbystické pozadí, protože jinak by zdravý rozum nikdy nepřipustil takovouto zrůdnost. Jsem přesvědčen, že je otázkou krátkého času, kdy nebude podstatné lobby u politiků, kterým není také příjemné se stavit do pozice hlupáků přijímáním zákonů poškozující „voliče". Vysvětlím.
Myšlenka je v základě tvůrčí. Vyslovená nebo napsaná je tím zesílena a prvním krokem ke zhmotnění. To je jeden faktor popisu na cigaretách. Druhým činitelem je placeboefekt. Naše podvědomí dokáže realizovat to, čemu věříme, ale i to, co mu neustále opakujeme. V odborných kruzích je to známé, a proto se placeboefektu využívá při ověřování účinku nových léků. Nemocní jsou rozděleni do dvou skupin, kdy jedné skupině se podávají testující léky a druhé neškodná imitace. Výsledky slouží k posouzení jak účinnosti, tak k sledování vedlejších účinků. „Dokonalé", že?
Ale zpět ke kouření. Do našeho podvědomí se zafixuje všechno, co je neustále opakováno. „Kouření způsobuje smrt", „Kouření způsobuje rakovinu". To znamená, že čtením a opakováním těchto nápisů si lidé ordinují to, co nápis sděluje. Vím, všeho moc škodí, ale se vší úctou k lékařům, jde nejen o nehoráznou cílenou dezinformaci, ale z pohledu etického o trestuhodný čin toho nejtěžšího kalibru. Každý nápis, který na nich je, způsobí u lidí, kteří tomu uvěří, přesně to, co je tam sdělováno. A teď mám na mysli samá hrubá neslušná slova pro tvůrce a životadárce takovýchto zákonů, stejně jako pro lobbystické aktéry. Poznámka z emocí: „Nechtěl bych být v kůži tvůrců tohoto zákona, v kůži těch, na které dopadá oprávněný hněv kuřáků." Jednou mi snad dají za pravdu ti, kteří budou svědkem důsledků jejich činů.